Новини

14.05.2021 10:14
Відслідковування маршруток Запоріжжя - вже у CityBus

З 13 травня стали доступні дані місцезнаходження транспорту майже 2 десятків маршрутів маршрутних таксі! Тож тепер у додатку CityBus наявний не лише муніципальний транспорт Запоріжжя (автобусні, тролейбусні, трамвайні маршрути), а й значна частина маршруток. Процес підключення транспорту триває, тому відображуватись можуть не всі рухомі одиниці. З часом кількість маршруток (як і кількість доступних для відслідковування маршрутів) буде зростати.

Більше
17.03.2021 19:05
Відновлено відслідковування муніципального транспорту Запоріжжя

Цього тижня у Запоріжжі було змінено оператора моніторингу громадського транспорту – у попереднього оператора ТОВ "Дозор Україна", що родом із Житомира, закінчився термін угоди, тож місто вирішило передати відповідні функціональні обов'язки до місцевого комунального підприємства "Запорізький центр диспетчеризації громадського транспорту". Не завжди такий непростий процес проходить гладко – про це вам, наприклад, можуть розповісти мешканці Луцька або Кривого Рогу, які в аналогічній ситуації кілька місяців не мали можливості бачити місцезнаходження потрібного їм транспорту (у останньому з перелічених міст, Кривому Розі, моніторинг не працює й досі – вже понад 4 місяці). На щастя, у Запоріжжі перехідний період тривав значно менше – інформація про транспорт почала зникати у суботу попереднього тижня, а у другій половині середи її трансляція в повній мірі була відновлена уже від нового сервісу. На даний момент, як і раніше, у сервісі CityBus доступно відслідковування всього муніципального транспорту, а також додались два маршрути маршрутних таксі - 55-й та 69-й. Міські чиновники обіцяють найближчим часом підключити до системи моніторингу руху транспорт всіх приватних перевізників.

Більше
10.03.2021 11:03
Відслідковування транспорту Львова тимчасово недоступне [Оновлено 12.03]

10 березня вночі у м. Страсбург сталася пожежа у дата-центрі одного з найбільших європейських провайдерів хмарних сервісів, послуги якого використовував у тому числі й оператор моніторингу громадського транспорту Львова та області. Саме у цьому дата-центрі знаходились сервери, що збирали інформацію про місцезнаходження львівського транспорту та транслювали її іншим користувачам, в тому числі й сервісу CityBus. Тому відслідковування транспорту Львова та області тимчасово недоступне. Спеціалісти оператора працюють над переносом та відновленням роботи свого сервісу, але швидких результатів, на жаль, очікувати не варто - процес може тривати кілька днів.

Більше
09.06.2020 18:05
Маршрутки та автобуси Дніпра вже наявні у CityBus!

Відтепер у додатку CityBus з'явився весь транспорт Дніпра, що оснащений GPS-трекерами! Ще зовсім нещодавно інформацією про місцезнаходження транспорту автобусів/маршруток розпоряджалась компанія-монополіст, яка мало того, що отримувала за свої послуги досить немалі гроші, при цьому ще й відмовлялась надавати дані як місту, так і стороннім сервісам. Однак минулого місяця оператора моніторингу автотранспорту у Дніпрі врешті було змінено на іншого, який на виконання Закону України "про доступ до публічної інформації" надав можливість отримувати інформацію про місцезнаходження громадського транспорту стороннім сервісам. При цьому ще й забезпечивши доволі гарні інтервали між оновленнями, що дуже позитивно впливає на точність алгоритмів визначення перебування транспорту у режимі реального часу. І хоч поки залишаються певні нюанси з невірною прив'язкою частини транспорту до маршрутів, проте відтепер весь транспорт Дніпра доступний для відслідковування у сервісі CityBus

Більше
01.06.2020 08:32
Транспорт Кривого Рогу приєднується до сервісу CityBus

Нарешті настало літо, а з його приходом у додатку CityBus з'явилось нове місто (вже десяте за рахунком) - Кривий Ріг! Для відстеження доступні тролейбусні та трамвайні маршрути (крім швидкісного трамваю) а також частково - автобуси та маршрутки. Не обійшлося й без невеличкої ложки дьогтю - з останнім зазначеним видом траспорту є певні проблеми, оскільки не весь транспорт їздить на визначених їм маршрутах (що свідчить про можливу відсутність диспетчеризації, тобто динамічної прив'язки транспортного засобу до маршруту, на якому він знаходиться на даний момент). Однак для більшості транспорту маршрути зазначені вірно.

Більше
14.05.2020 17:12
Сервіс CityBus - відтепер і в Києві!

Сервіс CityBus, що ось уже 3 роки допомагає тисячам пасажирів встигати на потрібний їм транспорт, нарешті став доступний для жителів та гостей столиці України. При цьому було змінено формат сервісу - якщо раніше для кожного міста був наявний окремий додаток, то починаючи відсьогодні - більшість міст доступні у єдиному додатку CityBus. До вже наявних міст додалося ще 2 нових - Київ та Дніпро, які відтепер доступні "під одним дахом". Додаток наявний у ранньому доступі у Google Play

Більше
14.05.2020 15:14
Електротранспорт Дніпра стало відслідковувати зручніше

Адже тепер моніторинг тролейбусів та трамваїв міста на Дніпрі став доступний у сервісі CityBus! Додаток відсьогодні наявний у ранньому доступі у Google Play:

Більше
14.05.2020 12:06
Новий етап у розвитку сервісу CityBus
14 травня розпочався новий етап у розвитку сервісу CityBus. Саме в цей день був опублікований новий додаток, що об'єднує всі міста, в яких офіційно працює сервіс, а саме:
  • Дніпро (електротранспорт)
  • Київ (Київпастранс)
  • Луцьк
  • Львів
  • Маріуполь
  • Миколаїв
  • Полтава
  • Суми
  • Харків (електротранспорт)

Разом із додатком сервіс CityBus вперше з'явився у 2 містах мільйонниках - Київ (доступна інформація по комунальному транспорту КП "Київпастранс", що включає в себе всі тролейбусні, трамвайні та автобусні маршрути Києва) та Дніпро (в наявності наразі лише інформація по електротранспорту).

Більше
25.04.2020 10:11
УВАГА! Помилка в Google Play сервісах, що призводить до падіння додатка

Що сталось?

Лише місяць тому на сайті публікувалась новина про баг сервісів Google Play, що призводили до падіння додатка - але, як виявилось, це були лише квіточки. А 23-24 квітня вже дозріли ягідки - на відміну від попередньої проблеми, яка проявлялась лише на окремій малоактуальній версії Андроїд зі специфічними процесорами - свіжий баг стосується всіх пристроїв з будь-якою версією ОС. Помилка у кешуванні Google карт, що використовуються у додатку, призводить до негайного припинення його роботи при запуску, навіть незважаючи на те, що причина помилки уже виправлена. Єдиним позитивним моментом є те, що безпосередньо сам баг з'явився 23-го квітня пізно ввечері (в США в цей час був день), а вранці наступного дня вже був виправлений, тож в Україні він не призвів до серйозних наслідків. Однак ті користувачі, що відкривали додаток в цей проміжок часу, могли зіткнутись із вильотами при запуску, які не припиняються.

Більше
27.03.2020 10:39
Чергова помилка сервісів Google Play, що стосується пристроїв на процесорі MediaTek на Андроїд 5.1

Ніколи такого не було - і ось знову ;) Наприкінці листопада 2019 року Google вчергове випустили забаговане оновлення сервісів Google Play. На відміну від травня 2018, коли оновлення поламало роботу карт (і не лише їх) на більшості пристроїв виробництва Huawei, нинішня проблема стосується значно меншої кількості телефонів - лише тих, котрі працюють на ОС Андроїд 5.1 та мають в основі чіп MediaTek. Мабуть, зважаючи на невелику кількість пристроїв, яких стосується цей баг, компанія Google до цих пір не спромоглася не те що виправити баг, а навіть визнати його першопричину. У відповідь на повідомлення від розробників, спеціалісти компанії Google вирішили перекласти проблему на старий SDK, закликаючи переходити на новий, який поки ще навіть не випущено (доступний лише у бета версії). При тому, що жодних проблем зі старим SDK до листопада 2019 року не існувало в принципі. Зважаючи на таку позицію Google, гадаю, що чекати на реальне виправлення від них не варто.

Більше