УВАГА! Помилка в Google Play сервісах, що призводить до падіння додатка

Що сталось?

Лише місяць тому на сайті публікувалась новина про баг сервісів Google Play, що призводили до падіння додатка - але, як виявилось, це були лише квіточки. А 23-24 квітня вже дозріли ягідки - на відміну від попередньої проблеми, яка проявлялась лише на окремій малоактуальній версії Андроїд зі специфічними процесорами - свіжий баг стосується всіх пристроїв з будь-якою версією ОС. Помилка у кешуванні Google карт, що використовуються у додатку, призводить до негайного припинення його роботи при запуску, навіть незважаючи на те, що причина помилки уже виправлена. Єдиним позитивним моментом є те, що безпосередньо сам баг з'явився 23-го квітня пізно ввечері (в США в цей час був день), а вранці наступного дня вже був виправлений, тож в Україні він не призвів до серйозних наслідків. Однак ті користувачі, що відкривали додаток в цей проміжок часу, могли зіткнутись із вильотами при запуску, які не припиняються.

Як вирішити? 

Якщо раптом додаток став вилітати при запуску - єдиним наразі рішенням є повне очищення його даних. Для цього треба відкрити системні налаштування додатка - зробити це можна з загальних налаштувань телефону через пункт меню Програми/Додатки/Аплікації (в залежності від версії ОС та типу оболонки), знайти у списку встановлених аплікацій потрібний додаток CityBus, відкрити інформацію про нього і знайти кнопку на кшталт "Очистити дані" чи "Видалити дані" (не сплутайте з очищенням кешу!) і підтвердити видалення. На жаль, при цьому будуть скинуті всі налаштування додатка та обрані маршрути/зупинки - як ніби додаток був щойно встановлений. Безпосередньо перевстановлення додатка у цьому випадку може не дати бажаного ефекту, адже його конфігурація (включно із тими даними, що призводять до падіння) при переустановці зберігається.

Upd

Google розпочала оновлення своїх сервісів, які мають ліквідувати наслідки багу для тих пристроїв, яким не пощастило відкрити додаток в період з вечора 23-го до ранку 24-го квітня. Наскільки швидко це оновлення відбудеться безпосередньо в уражених користувачів невідомо, тому якщо не бажаєте чекати - є варіант з очищенням даних додатка. Якщо ж не хочете втратити обрані маршрути/зупинки та налаштування - краще дочекатись оновлення Google Play сервісів